دیابت و بیماری کلیوی

✅ابتلا به بیماری کلیوی عاملی موثر در بروز دیابت

 

@dr_bahoosh_clinic

بیماری دیابت یا همان مرض قند از جمله شایع ترین بیماری ها در سر تا سر دنیا به شمار می آید؛ فرد مبتلا به دیابت در جذب و یا ذخیره سازی قند با مشکل مواجه خواهد بود. علل ابتلا به دیابت متفاوتند که از جمله می توان به عوامل ارثی و همچنین سبک زندگی اشاره کرد.

@dr_bahoosh_clinic

در حال حاضر متخصص ها می دانند که تصویر این مبحث صحیح هست ودیابت ریسک مریضی کلیه را افزایش میدهد. اما محققان مطالعه تازه از دانشگاه واشنگتن دریافته اند که اختلال در کارکرد کلیه توان دارد منتج به دیابت گردد. به گفته محققان، مواد زائد به اسم اوره رابطه دوسویه بین این دو مریضی دارد. اوره از تجزیه پروتئین غذا ایجاد می گردد. طبق معمول کلیه ها اوره را از خون حذف می کنند، اما کارکرد ضعیف کلیه ها توان دارد منتج به افزایش میزان اوره گردد.

@dr_bahoosh_clinic

۳ حدود ۹ درصد دارای افزایش میزان سطح اوره بودند که نشانه کاهش کارکرد کلیه هاست. مطالعه نمایش داد اشخاص دارای میزان بالا اوره ۲۳ درصد زیادتر در فراروی مبتلا شدن به دیابت در قیاس با اشخاص دارای میزان عادی اوره بودند. به گفته محققان، مریضی کلیه از مسیر افزایش میزان اوره، باعث افزایش ریسک دیابت می گردد. زمانیکه اوره به سبب بدکاری کلیه ها در خون تشکیل می گردد، مقاومت انسولین افزایش یافته و بنابراین ترشح انسولین دچار اختلال می گردد.

 

🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

 

 

┅─═ঊکانال پزشکی دکتر باهوشঊঈ═─┅

 

🆔 https://telegram.me/dr_bahoosh_clinic

Tags:
***********

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?